Friday, November 1, 2019

https://sugupuuuurija.blogspot.com/
Kas Tartu osakond peaks jätkama?
Kuni siin on perekonnaloo-huvilisi inimesi, kel jagub tahtmist ja energiat omavahel kogemusi jagada, nõuandeid, abi või kaastööd saada ja anda ning ühistesse ettevõtmistesse panustada, siis meie olemegi see selts. Eesti Genealoogia Seltsi põhikiri on leitav Tallinna osakonna kodulehel
www.genealoogia.ee/Tallinn/  
kuid lõpuks on täiesti meie endi otsustada, kas, mida ja kuidas me teeme. 

Niisiis praktilise poole juurde asudes:
- Kas google.grupi kaudu saadetav info üldse jõuab kõigini?
    Tagasiside andmine (osalemisest/mitteosalemisest teatamine, kuupäevade ja kellaaegade paikapanemine, täiendavad ettepanekud ja murekohad jne) – proovime edaspidi nii, et iga teate lõpus oleks lause, et oodatakse vastust ning et siis ikka vastame ka. Exceli, Doodle´i jms  jätame praegu kõrvale.
- Kui blogisse lisandub uus lugu, siis saata selle kohta eraldi meil + blogi link.
- Oodatava nõu ja abi osas on üldisemalt puudutavaks teemaks Geni kasutamine. Noora lugemissaalis on ligipääs ProGenile – mida me sellest teame ja kuidas seda kasutada?
- Koosolekuid saaks ka edaspidi korraldada samas Gildi 3 saalis. Reeglina on ruum vaba T, N ja R, samuti ka nädalavahetustel, kuid kuigi seekord oli kohale tuldud laupäeval, peeti sobivamaks siiski mõnda tööpäeva. Ja kuna osa inimesi käib tööl, siis õhtust aega. Leppisime kokku järgmise kogunemise aja: neljapäev, 14. november kell 17.30.

Ühise tegevuse osas annab hea tugiraamistiku EGeS-i juubeliaasta (2020) planeerimise kava, mille kuude kaupa jagunevad (igas kuus üks kindel teema) märksõnad jäävad nüüd paari nädala jooksul täpsustavaid mõtteid ja ettepanekuid ootama (et mis ettevõtmine korraldada, olgu osakonnasiseselt või väljapoole suunatult ja et kas mõni teema sobiks eriti just mingi kindla kuu või tähtpäevaga):

--- suguvõsakokkutulekud;
--- kalmistud, kalmistupäevad;
--- fotod (vanad pildid jutustavad);
--- vanad ajalehed (ka muud trükised – ajakirjad, kalendrid jms)
--- nimed ja nende uurimine;
--- kirikuraamatud;
--- raamatukogud ja väiksemad muuseumid (omadelt omadele kohtumised);
--- mälestuste kogumine;
--- perepärimused; rahvaluule;
--- arvutid perekonnaloo uurimisel;
--- koolid (sh projektinädala idee);
                  --- sugupuude kujundamine (sh ebatraditsioonilised).
(vt ka Põlvnemislugu, oktoober 2019, Evelin Provel)
Seekord jõudsime arutada ainult vanade fotode teemat – kas otsida kõnelema asjatundja vanade fotode/albumite/fotokarpide säilitamise ja korrastamise alal; teha juturing, kus igaüks räägiks ühest oma koduarhiivi vanast pildist; kas Ajapaik vms galerii võiks osalemise mõttes (pigem ju koha- ja kodulugu) huvitada ka meie suguvõsauurijaid. Jätkame järgmisel korral. 

Kui kellelgi meist on välja pakkuda põnev koht (suguvõsa mõis, kohalik pastoraat vm), kuhu ehk kevadepoole väljasõit korraldada, kas selle annaks ka mõne ülaltoodud teemaga siduda? Inga kutsub meid Kudinale ja Heldur Võndu, vähemasti perepärimusi võib neilt küll oodata.

Kui suur oleks kuulajaskond huviteadust vms teoreetilisemat laadi teemal esinejal?

Igatahes mingeid laialiminemise mõtteid ei paistnud kuskilt, niisiis otsustasime valida uue juhatuse ning paari nädala pärast uuesti kokku tulla. Siis teeksime hakatuseks juturingi teemal
Minu perekonnanimi. Saamislugu ja tähendus.“
Kui tundub, et oma nimest nagu midagi erilist rääkida pole, võib valida ka mõne teise nime oma uuritavate seast. Iga kõneleja umbes 2-5 minutit.

EGeS Tartu osakonna juhatus:
Vilja Pärn (juhatuse esimees)
Virve Redi (kassapidaja)
Juss Konks (juhatuse liige)

Seltsiga liitus uus liige Raja, kellega loodame järgmisel kohtumisel tuttavaks saada. Raja oli teate koosolekust leidnud reedesest Tartu Postimehest, seega julgustab ta meid ka edaspidi meie ettevõtmistest laiemalt teada andma.

No comments: